Tipy na výlety

hrad Pernštejn​​Gotický hrad Pernštejn

Gotický hrad Pernštejn z poloviny 13. století stojí ve východním okraji Českomoravské vrchoviny, u osady Pernštejn, části městysu Nedvědice. Stavba pánů z Pernštejna byla do 16. století několikrát přebudována a především rozšířena, přesto při přeměně na reprezentativní a pohodlné sídlo neztratila svou obranyschopnost, díky čemuž je Pernštejn řazen k nejvýznamnějším moravským hradům. Je památkově chráněn, v roce 1995 byl prohlášen národní kulturní památkou.

Nabízejí speciální okruh pro dětské návštěvníky - můžeme doporučit .

cs.wikipedia.org/wiki/Pern%C5%A1tejn_%28hrad%29

www.hrad-pernstejn.eu

Od nás je vzdálen 24 km, cca 35min autem

Klášter Porta coeli​​Klášter cisterciaček Porta coeli

Klášter cisterciaček Porta coeli (z latiny Brána nebes) se nachází v obci Předklášteří u Tišnova. Založila ho v roce 1233 královna Konstancie, vdova po českém králi Přemyslu Otakarovi I. Areál s románsko-gotickým kostelem Nanebevzetí Panny Marie a novogotickým konventním kostelem stejného zasvěcení je památkově chráněn, roku 2010 byl prohlášen národní kulturní památkou České republiky. Je opravdu krásné místo, které stojí za to vidět...

www.portacoeli.cz

Od nás je vzdálen 10km, 15min autem

Naučná stezka pro rodiny s dětmi na rozhlednu KlucaninaNaučná stezka​​​​

Naučná stezka na rozhlednu Klucanina začíná v obci Tišnov. Na stezce je instalováno je pět interaktivních tabulí, které přibližují dětem i jejich rodičům stromy, keře, savce, ptáky, hmyz a další krásy přírody, které se vyskytují přímo na Klucanině.

www.jedtesdetmi.cz/naucna-stezka-pro-rodiny-s-detmi-na-rozhlednu-klucanina-4789

Od nás 14km do Tišnova, 20min autem + pěšky?

Rozhledna KlucaninaRozhledna Tišnov

Nedaleko Tišnova, na vrchu zvaném Klucanina, ve výši 401 m n.m., stojí zděná, čtverhranná rozhledna. Rozhledna Klucanina disponuje dvěma ochozy. Z nich můžete shlédnout například Českomoravskou vrchovinu, vrch Květnice, město Tišnov, kopce Babí lom a Bukovec. Na vyhlídkové plošině jsou také umístěny čtyři desky, popisující výhled, pro snadnou orientaci.

www.treking.cz/regiony/klucanina-rozhledna.htm

www.rozhlednatisnov.unas.cz

Králova jeskyněKrálova jeskyně​​​

Krásné, energetické místo je dvojvrchol Květnice při severozápadním okraji Tišnova. Nejen, že je zde krásný výhled na okolí, najdete zde neobyčejnou rozmanitost rostlin a živočichů. Nachází se zde Králova jeskyně s krápníkovou výzdobou, která byla objevena v květnu 1972 při záchranných akcích poté, co do prolákliny zapadl pes. Je pojmenována je po rodákovi ze Senetářova v Moravském krasu, Aloisi Královi (1877-1972), objeviteli Demänovských jeskyní, který žil v Tišnově.

www.tisnov.cz/cs/mesto/tisnov/priroda/kvetnice

http://alena.ilcik.cz/1404-kvetnice.php