O nás

​​Něco málo z historieImage

Penzion byl původně postaven v roce 1935 jako menza a kancelářské prostory stavitele Hlavy, při příležitosti výstavby železničních tunelů B a C na trati Tišnov - Žďár nad Sázavou. 

Po dobudování železnice jej opustili stavitelé a stal se, až do roku 1989, majetkem Lékařské fakulty.Rádi se sem jezdili rekreovat budoucí lékaři i jejich profesoři. 

Po roce 1989 došlo k odprodeji do soukromého vlastnictví. Vystřídali se zde asi čtyři majitelé a penzion byl znám pod názvem SOVA.

O nás:

My jsme Penzion objevili v roce 2006, kdy jsme hledali vhodné místo pro pořádání seminářů alternativních metod léčení a psychoterapií. Nadchla nás myšlenka pořádat semináře a workshopy ve „Svém“ , na ideálním místě, v nádherné přírodě. Po pár návštěvách a výletech do okolí jsme si toto místo zamilovali a získali přesvědčení, že tady chceme i žít. Byla to pro nás velká změna, odejít z pohodleného městského života v Brně sem, "na konec světa", ale rozhodli jsme se, že nám to za to stojí. A tak jsme se na jaře roku 2007 stali vlastníky penzionu a přjmenovali ho na Penzion SLUNEČNICE

Začátky nebyly jednoduché, budova byla ve velmi zanedbaném a vybydleném stavu. Museli jsme dát maximum energie a úsilí, aby naše SLUNEČNICE rozkvetla uvnitř i zvenku. Manžel, který navrhuje a realizuje zahrady se ihned pustil do venkovních úprav se záměrem vdechnout SLUNEČNICI vzhled "rajské zahrady" a udělat z něj místo pro relaxaci a odpočinek z všedních dnů. Motivace byla velká a termínovaná - naše svatba, na kterou jsme chtěli pozvat všechny své příbuzné a přátele, kteří nás v našem projektu podporovali a pomáhali. 7.7.2007 jsme se na tomto kouzelném místě vzali a oslavili vstup do nového života.

Od té doby žijeme na Slunečnici, v krásném údolí plném energie sepjati s přírodou. Jsme šťastni, že v takovém přostředí mohou vyrůstat naše deti a rádi sem jezdí naši přátelé. 

Stále budujeme a vylepšujeme jak to jen jde. Všechny peníze z provozu penzionu dáváme hned zpět na další zvelebování - v roce 2008 jsme doplnili pergolu k jezírku, 2009 přibyla tělocvična v suterénu, 2010 jihozápadní terasa u jídelny s krásným výhledem na údolí, v roce 2014 jsme nově vybudovali sprchy v přízemí a obměnili vybavení pokojů. V roce 2015 vznikla velká tělocvična, v zimě 2016 jsme zrekonstruovali jídelnu a v roce 2017 zbudovali (konečně největší sen mého manžela :)) rybník.

Letos jsme ale zjistili, že budování z "vydělaných peněz" jde příliš pomalu, a tak jsme se odhodlali k zásadnímu kroku - hypotéčnímu úvěru. Vzali jsme si půjčku, abychom mohli vybudovat sociální zařízení u každého pokoje. 

Víme, že spousta lidí k nám jedila ráda i bez těchto úprav a velmi si vážíme vaší několikaleté podpory. Jsme rádi, že vám všem tímto krokem poskytneme ještě větší pohodlí a komfort.

Uvědomujeme si také, že důležitou součástí pro vaši spokojenost je osobní přístup, přatelské prostředí a VÝBORNÁ, DOMÁCÍ kuchyně. To vše se Vám snažíme nabídnout. Je pro nás velmi důležité, aby jste odjížděli spokojeni. 

SLUNEČNICE je naše oáza klidu a míru, věřím, že i Vy si ji zamilujete!

>>> více fotografií ve fotogalerii