O nás


Něco málo z historie:

Penzion byl původně postaven v roce 1935 jako menza a kancelářské prostory stavitele Hlavy, při příležitosti výstavby železničních tunelů B a C na trati Tišnov - Žďár nad Sázavou.

Po dobudování železnice jej opustili stavitelé a stal se, až do roku 1989, majetkem Lékařské fakulty. Rádi se sem jezdili rekreovat budoucí lékaři i jejich profesoři.

Po roce 1989 došlo k odprodeji do soukromého vlastnictví. Vystřídali se zde asi čtyři majitelé a penzion byl znám pod názvem SOVA.


O nás:

My jsme Penzion objevili v roce 2006, kdy jsme hledali vhodné místo pro pořádání seminářů alternativních metod léčení a psychoterapií. Nadchla nás myšlenka pořádat semináře a workshopy ve "svém" , na ideálním místě, v nádherné přírodě. Po pár návštěvách a výletech do okolí jsme si toto místo zamilovali a získali přesvědčení, že tady chceme i žít. Byla to pro nás velká změna, odejít z pohodlného městského života v Brně sem, "na konec světa", ale rozhodli jsme se, že nám to za to stojí. A tak jsme se na jaře roku 2007 stali vlastníky penzionu a přejmenovali ho na Penzion SLUNEČNICE.

Začátky nebyly jednoduché, budova byla ve velmi zanedbaném a vybydleném stavu. Museli jsme dát maximum energie a úsilí, aby naše SLUNEČNICE rozkvetla uvnitř i zvenku. Manžel, který navrhuje a realizuje zahrady se ihned pustil do venkovních úprav se záměrem vdechnout SLUNEČNICI vzhled "rajské zahrady" a udělat z něj místo pro relaxaci a odpočinek z všedních dnů. Motivace byla velká a termínovaná - naše svatba, na kterou jsme chtěli pozvat všechny své příbuzné a přátele, kteří nás v našem projektu podporovali a pomáhali. 7.7.2007 jsme se na tomto kouzelném místě vzali a oslavili vstup do nového života.

Od té doby žijeme na Slunečnici, v krásném údolí plném energie. Jsme šťastni, že v takovém prostředí mohou vyrůstat naše děti a rádi sem jezdí naši přátelé.

Penzion stále budujeme a vylepšujeme jak to jen jde. 

Víme, že důležitou součástí pro vaši spokojenost je osobní přístup, přátelské prostředí a VÝBORNÁ, DOMÁCÍ kuchyně. To vše se Vám snažíme nabídnout. Je pro nás velmi důležité, aby jste odjížděli spokojeni.

SLUNEČNICE je naše oáza klidu a míru, věřím, že i Vy si ji zamilujete!